Lokalizatory GPS

Lokalizator GPS jest urządzeniem służącym do ustalania pozycji geograficznej na podstawie sygnału GPS z satelity. Lokalizatory stosuję się do monitorowania współrzędnych dowolnych obiektów na kuli ziemskiej np.ludzie, samochody, samoloty, statki itp.

Urządzenia GPS mogą pełnić funkcję kompasu elektroniczego który służy do bezpośredniej orientacji w terenie oraz zapsuje wpółrzędne interesujących nas miejsc.

Najczęściej wykorzystywany jest przez myśliwych,grzybiarzy, żeglaży,wędkarzy,turystów i sportowców. Prostym przykładen zastosowania jest odnalezienie miejsca w którym zostawiliśmy samochód w nieznanym terenie. Lokalizatory GPS montowane są rówież w pojazdach w celu określenia ich aktualnego położenia, wykorzystują sygnał GPS do określania pozycji która przesyłana jest przez nadajnik GSM na serwer. Dane o lokalizacji pojazdu i histori przebytej trasy można pobrać przez internet za pomocą dowolnego urządzenia(komputer, telefon, tablet) Odbiornik GPS umieszczony w samochodzie może przesłać dodatkowe dane prędkość pojazdu i zużycie paliwa.

Monitorning GPS powrzechnie stosowany jest przez firmy spedycyjne, floty samochodów,konwoje,salony samochodowe,wypożyczalnie samochodów i firmy transportowe.

Oferujemy lokalizatory GSM następujących producentów:

  1. Bushnell Bushnell
  2. Celestron Celestron
  3. FlotisGO FlotisGO
  4. Blow Blow